آشنایی با جانوران
علمی کودک و نوجوان

آشنایی با جانوران برای کودکان

آشنایی با جانوران برای کودکان مجموعه هشت جلدی نوشته گروهی از نویسندگان با ترجمه‌ی حسن سالاری منتشر شد. این مجموعه را انتشارات مدرسه برای کودکان علاقه‌‌مند به جانوران و محیط زیست منتشر کرده است. «آشنایی با زرافه، آشنایی با شیر، آشنایی با پلنگ، آشنایی با یوزپلنگ، آشنایی با پایتون، آشنایی با گور اسب، آشنایی با میرکت و آشنایی با فیل»، عناوین جلدهای مختلف این مجموعه هستند.

خواندنی و تماشایی

آشنایی با جانوران با عکس‌های تماشایی و جمله‌های کوتاه و ساده نوشته شده است. این کتاب‌ها هم برای یادگیری مفاهیم بنیادی علوم سودمند است و هم به عنوان متنی ساده می‌تواند برای آموزش روان‌خوانی به کار گرفته شوند. این کتاب‌ها واژه‌نامه و نمایه دارند که آموزش بهره‌گیری از آن‌ها می‌تواند به پرورش مهارت‌های پژوهشی دانش‌آموزان کمک کند.

یوزپلنگ‌ها با سرعت در علفزارهای آفریقا می‌دوند. به علفزارهای آفریقا، ساوانا می‌گویند. یوزپلنگ سریع‌ترین جانور روی زمین است.

در هر جلد از کتاب‌های این مجموعه به موارد مختلفی مانند محل زندگی جانور مورد نظر، کارهایی که جانور برای حفاظتش انجام می‌دهد، چگونگی شکار کردن و پیدا کردن غذا پرداخته شده است. این محتوا با جمله‌هایی کوتاه عرضه شده و عکس‌هایی بزرگ، تماشایی و مرتبط با متن همراه آن‌ها آمده است. در پایان هر کتاب، منابع مرتبط دیگری معرفی شده است که بچه‌ها می‌توانند با مراجعه به آن‌ها اطلاعات بیشتری درباره جانور به دست آورند.

درباره‌ی مترجم

حسن سالاری، مترجم، نویسنده، ویراستار و  پژوهشگر، تاکنون سه بار برنده‌ جایزه‌ کتاب سال، سه بار برنده‌ جایزه‌ کتاب فصل و چند بار برنده‌ جایزه‌ جشنواره‌ کتاب‌های آموزشی رشد، شده است. او جایزه‌ قلم پرنده‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را دریافت کرد. آشنایی با جانوران برای کودکان تازه‌ترین انتخاب او از میان صدها کتابی است که درباره‌ی جانوران منتشر می‌شود. او پیش از این مجموعه‌ی از پرنده دانا بپرس را برای کودکان ترجمه کرده است.

آشنایی با جانوران برای کودکان

آشنایی با زرافه، آشنایی با شیر، آشنایی با پلنگ، آشنایی با یوزپلنگ، آشنایی با پایتون، آشنایی با گور اسب، آشنایی با میرکت، آشنایی با فیل
نویسندگان: کاترین ایپسیزاد، جودی سالیوان ریک، دبورا نوزولا، سیدنی ملتزر کلاینهنس و کاترین ایپسیزاد
مترجم: حسن سالاری / ناشر: انتشارات مدرسه، از پایگاه ناشر خریداری کنید

آشنایی با جانوران برای کودکان
آشنایی با جانوران برای کودکان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های سالارکتاب را بخوانید و به دوستان خود پیشنهاد بدهید اما از کپی کردن و انتشار آن‌ها در سایت‌های دیگر بپرهیزید. این کار ناپسند را سرقت ادبی می‌نامند که سبب کاهش انگیزه برای تولید نوشته‌های اصیل می‌شود. سرقت ادبی پیگرد قانونی دارد و سبب کاهش رتبه‌ی سایت در موتورهای جست‌وجو به ویژه گوگل می‌شود.